Pierwsza wizyta ? Pełen komfort:D Poznaj wskazówki:)

Zależy mi aby Nasze pierwsze spotkanie przebiegło jak najbardziej komfortowo i swobodnie 🙂
Przeczytaj proszę poniższe wskazówki, które przyspieszą proces diagnostyczny, bez zbędnego stresu czy skrępowania:)

1. Badania

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek badania , np.: RTG, USG, wyniki rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, wypisy ze szpitala, bieżąca morfologia, to proszę abyś zabrał/a je ze sobą 🙂 Pozwoli mi to na dokładniejszą diagnostykę. Jeżeli ww. badania nie były wykonywane, nie ma konieczności przeprowadzania ich przed wizytą:)

2. Proszę Cię punktualność

Punktualność jest ważna – po Tobie czeka kolejny pacjent i niestety każde opóźnienie może spowodować przesunięcie w fizjoterapeutycznym grafiku:) Jeżeli nie możesz się pojawić, proszę daj nam znać – może to być sms-owo lub telefonicznie, najpóźniej 24 godziny przed planowanym spotkaniem, gdyż mam możliwość przyjąć innego pacjenta, który czeka na wizytę:)

3. Strój

Wygoda to podstawa, a więc zabierz ze sobą swobodny strój (koszulka/ spodenki/dres/obuwie lub cokolwiek luźnego:) Nałóż proszę bieliznę, która bez skrępowania pozwoli mi przeprowadzić badanie wymagające rozbierania się.

4. Higiena osobista

Uprzejmie proszę o przyjście na wizytę w czystej bieliźnie. Jeżeli jest taka możliwość warto wziąć prysznic lub się odświeżyć:) Zapach wpływa na koncentrację fizjoterapeuty – idzie za tym efektywność terapii 😀

5. Wywiad

Podczas rozmowy wstępnej fizjoterapeuta będzie zadawał pytania z różnych dziedzin życia. Będą dotyczyły oczywiście bólu, przebytych urazów oraz chorób ale również mogą dotyczyć wypróżnień, wzdęć, miesiączkowania oraz życia emocjonalnego – nerwice , przebyty długotrwały stres czy depresje itp. Jeżeli jesteś w stanie przypomnij sobie przed wizytą wszystko co możliwe, a nawet zapisz na kartce:) Poświęć chwile czasu aby przypomnieć sobie od kiedy boli, jaki może być czynnik sprawczy, czy i jak ból zmienia się w trakcie trwania, czy miałeś\aś już podobne dolegliwości, które ruchy nasilają , a które zmniejszają dolegliwość. Czasami szczegóły pozwalają na trafną diagnozę:) Będzie szybciej:)

6. Świadomość ciała

Fizjoterapeuta oprócz obserwacji tkanki, jej napięcia i siły bardzo często posługuje się Twoim subiektywnym odczuciem. Jest ono jak najbardziej zmienne, dlatego przyjmuje się skalę bólu VAS, jest 10-stopniowa i pozwala monitorować ile bólu „odchodzi” po wykonaniu techniki. Zazwyczaj fizjoterapeuta pyta pacjenta „ Na ile, w tym momencie, czujesz ból?”. Lepiej jest dostosować wtedy daną metodę czy technikę do pacjenta:) I razem idziemy ku dobremu 😀

7. Reakcje pozabiegowe

Są bardzo indywidualne – opis w osobnej zakładce 🙂

8. Fizjoterapia – ogromny dział

Fizjoterapia zajmuję się całym człowiekiem – jest tyle połączeń anatomicznych, taśm mięśniowo-powięziowych, że nie jesteśmy w stanie sobie tego wyobrazić:) Dlatego nie zdziw się , jeżeli, np.: przyjdziesz z problemem stawu skroniowo-żuchwowego fizjoterapeuta zacznie od oglądania STÓP 😀 lub gdy przyjdziesz z bólem kolana zajmie się najpierw jak najbardziej dystalną częścią – nadgarstkiem po drugiej stronie:)

9. Współpraca

Wizyta u fizjoterapeuty otwiera drogę dla Twojego organizmu do leczenia. Proszę abyś w miarę możliwości dostosował/a się do zaleceń, aby nie zaprzepaścić wykonanej wspólnej pracy. Ćwiczenia i profilaktyka są kontynuacją terapii i jej uwieńczeniem! Pamiętaj , że sporo zależy od Ciebie i Twoje zdrowie w dużej mierze jest w właśnie Twoich rękach !!!!!

10. Samopoczucie

Bardzo często dolegliwości tak dokuczają, że ciężko o dobre samopoczucie. Po to jesteśmy My 😀 Staramy się jak możemy aby pomóc Ci nie tylko fizycznie, również psychicznie 🙂 Możesz liczyć na jak najbardziej przyjazną atmosferę 😀

Mamy nadzieję, że wskazówki są przydatne i z nich skorzystasz 🙂 🙂 Przyjdź i nas poznaj 🙂

Jak wygląda pierwsza wizyta? Chcesz wiedzieć ? 🙂

Jesteś już zapisana/y? Zapewne zrobiłaś/eś to w w sposób telefoniczny, osobiście lub za pośrednictwem strony interentowej – online. Mam nadzieję, że był to dla Ciebie wygodny sposób 🙂

Jesteś już w naszym gabinecie ? Jeżeli wybiła pora Twojej wizyty, a fizjoterapeuta jeszcze nie wychodzi z gabinetu, uzbrój się proszę w cierpliwość. Oczywiście prosimy o punktualność, ale czasami może zdarzyć się tak, że ktoś się spóźni lub ze względu na terapię wizyta się troszkę przedłuży. Z góry Cię przepraszamy jeżeli zdarzy się taka sytuacja.

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad diagnostyczny oraz dokładne badanie funkcjonalne. Wywiad jest niezbędnym elementem pierwszej (długi wywiad), ale również kolejnych wizyt (krótszy wywiad – co się zmieniło).

Przed badaniem fizjoterapeuta udzieli Tobie wszystkich szczegółowych informacji o sposobie w jaki zostanie ono przeprowadzone. Kolejnym etapem będzie samo badanie narządu ruchu, wykonanie poszczególnych testów różnicujących, co pozwoli na ustalenie nieprawidłowości w postawie, układzie mięśniowo-powięziowym czy ruchomości stawowej oraz określenie prawdobodobnej przyczyny dysfunkcji.
Zazwyczaj badanie wymaga rozebrania się do samej bielizny, dlatego pamiętaj o stroju zapewniającym Twój komfort podczas wizyty. Po przeprowadzeniu badania fizjoterapeuta już na pierwszej wizycie zaczyna terapię, możliwie najskuteczniejszą metodą mającą na celu poprawę zdrowia.

Pod koniec spotkania fizjoterapeuta odpowiada na wszelkie Twoje pytania, przekazuje zalecenia dotyczące dalszego postępowania , których stosowanie ma na celu zapobiec nawrotowi dolegliwości. Jeżeli pacjent wymaga dalszej terapii – omawiany jest jej przebieg.

Jeżeli już jesteś po terapii a zapomniałeś zapytać o coś, służymy pomocą. Napisz do nas na Facebooku, zadzwoń lub odwiedź nas w gabinecie 🙂 Zawsze znajdzie się chwila czasu aby rozwiać Twoje dodatkowe wątpliwości:)

Zapraszamy !!! 🙂

FIZJOJESZKA TEAM 🙂